Colruyt Haacht verbouwing en heropening: uitgebreide winkel, vernieuwde beenhouwerij en duurzaamheidsfocus

Op woensdag 18 februari 2026 heropent de Colruyt Laagste Prijzen-winkel in Haacht zijn deuren. De winkel aan de Stationsstraat werd vergroot en het assortiment is uitgebreid, zodat klanten voortaan nog aangenamer kunnen winkelen voor de laagste prijzen. Daarnaast is er een vernieuwde beenhouwerij en een nieuwe broodrayon. Tijdens de werken ging ook extra aandacht naar duurzaamheid.

In de vernieuwde winkel staan 22 winkel- en 3 beenhouwerijmedewerkers klaar om klanten te ontvangen. Boodschappen doen in Colruyt Haacht is vanaf nu nog aangenamer dankzij de grotere winkeloppervlakte. De winkel is vergroot tot maar liefst 1.035 m2. Daardoor is er onder meer een ruimer diepvriesassortiment. Ook in de beenhouwerij zullen klanten heel wat verbeteringen opmerken. Het vis- en veggie-assortiment uit de versmarkt is mee opgenomen in de vernieuwde beenhouwerij. Gerant Ruben Vos: “Klanten vinden vanaf nu charcuterie, voorverpakt vers vlees, vis en vegetarische producten allemaal op één plaats. Daarnaast worden een 50-tal traiteurbereidingen ter plaatse samengesteld. Bij vragen kunnen klanten terecht bij onze beenhouwerijmedewerkers die altijd klaarstaan met tips en extra informatie.”

Verder is er een ruimere keuze dagvers brood en werd de broodrayon vernieuwd om de kwaliteit van het brood te garanderen. Extra aandacht voor duurzaamheidDuurzaam bouwen is essentieel voor Colruyt Group. Bij de renovatie van Colruyt Haacht stond dit thema dan ook hoog op de agenda. De verlichting bestaat uit energiezuinige ledlampen die met een sensor werken en zo tot 30 % energie besparen. Voor de verwarming recupereert de winkel maar liefst 75 % van de restwarmte van de koeling via het ventilatiesysteem. Ook op de parking wordt duurzaamheid in praktijk gebracht. Er zijn 6 fietsbeugels met plaats voor 12 fietsen. Daarnaast zijn er 2 laadpalen (waarvan 1 snellader) op de parking, die in totaal 57 parkeerplaatsen telt. Gerant Ruben Vos: “Samen met mijn team van 22 winkel- en 3 beenhouwerijmedewerkers kijk ik ernaar uit om onze klanten te verwelkomen met een hapje en een drankje tijdens de heropeningsweek. Naast de gekende proevertjes worden er nog tal van producten gedegusteerd.

De supermarktgroep Colruyt heeft bekendgemaakt in welke winkelformules de 54 Match- en Smatch-winkels verdergaan tegen 2027. De meerderheid gaat voort onder de vlag van Spar, maar er komen ook Okay-, Colruyt en Bio-Planet-winkels bij, net zoals 1 Cru-markt. De Supermarktgroep Colruyt plant de ombouw van de Match- en Smatch-winkels, die werden overgenomen van Louis Delhaize, naar zijn uiteindelijke winkelformules tegen 2027. Toen Colruyt de winkels een jaar geleden in zijn portefeuille kreeg, gebruikte het de formulering 'Comarkt'. Dat was in afwachting van hun definitieve winkelconcept, wat ondertussen bekend is. Na de finale ombouw zullen er 21 Spar Colruyt Group-winkels, 14 Okay-, 10 Colruyt-, 6 Bio-Planet-winkels en 1 Cru-markt bijkomen.

In september 2023 had Colruyt een akkoord bereikt om 54 Match- en Smatch-winkels in België over te nemen. "39 winkels werden omgebouwd naar Comarkt/Comarché in 8 weken tijd. 7 al gefranchiseerde Match-/Smatch-winkels werden meteen Spar Colruyt Group (één daarvan is ondertussen een Comarkt) en 7 winkels sloten voor langere tijd om meteen onder hun definitieve vlag te openen. De winkel van Belsele opende uiteindelijk niet", meldt Colruyt.

Door de uitbreiding is Colruyt voortaan sterker vertegenwoordigd in Wallonië en Brussel. "Indien nodig wordt de aanpak naar een nieuwe formule tijdens en na de ombouw bijgestuurd om zo goed mogelijk tegemoet te komen aan de noden van de klant", luidt het. De medewerkers van Match en Smatch behouden hun oorspronkelijke loonvoorwaarden. Het Comarkt-verhaal startte met bijna 1.000 medewerkers.

De site van Colruyt in Temse zal een ware metamorfose ondergaan. De vestiging van supermarktketen Colruyt in Temse ondergaat in 2024 een hele metamorfose. Op 3 januari gaat de huidige vestiging van Colruyt dicht voor de bouw van een nieuw warenhuis. De werken zullen nagenoeg een jaar in beslag nemen. Op 4 december staat de opening van de nieuwbouw gepland. “Heel het gebouw gaat tegen de vlakte”, zegt Dewulf. “Het huidige warenhuis dateert al van 1986 en is verouderd. Bij de nieuwbouw zetten we in op duurzaamheid. De nieuwe supermarkt zal op palen gezet worden. “Met deze ingreep worden er meer parkeerplaatsen gecreëerd en zal winkelen bij regenweer of extreme hitte aangenamer worden. Initieel werd er nog gekeken om een tijdelijke noodwinkel op te zetten, maar die plannen gaan niet door. “Onze klanten zullen een kortingskaart krijgen om in de omliggende winkels hun aankopen te doen.

Vandaag bevindt zich aan de voorkant nog een DATS-benzinestation. Die zal bij de nieuwbouw verdwijnen. “Op lange termijn zal het gebruik van fossiele brandstoffen steeds verder dalen, dus we voorzien geen nieuw tankstation. Het is intussen al 15 jaar geleden dat de Colruyt van Oudenaarde nog eens grondig werd aangepakt. En dat is er eigenlijk ook wel wat aan te zien: de winkel oogt verouderd en ook de parkeerruimte is te klein gewordend. “We pakken de vernieuwing van onze winkel in Oudenaarde grondig aan: het bestaande gebouw verdwijnt helemaal. Op dezelfde site bouwen we een warenhuis met een verkoopoppervlakte van 2.435 m². Dat is de helft groter dan de winkel die er nu staat”, zegt Filip Van Landeghem, directeur expansie van de Colruyt Group, in de regio-editie van Het Laatste Nieuws. “We zullen de versafdeling ongeveer verdubbelen qua oppervlakte en aanbod. Zo komen er veel meer verse bereidingen en kant-en-klare schotels. De nieuwe Colruyt wordt een constructie op betonnen palen: een roltrap brengt de bezoekers van op de parking, die onder de vestiging doorloopt, naar de winkel op de verdieping. De huidige vestiging aan het Tacambaroplein blijft nog open tot 9 januari. Twee dagen later opent de tijdelijke winkel zijn deuren aan de ambachtelijke zone De Meersbloem in Leupegem, in een deel van de gebouwen van het bedrijf Beltap. Daar zal de discounter over meer ruimte beschikken dan tot nog toe in zijn huidige vestiging. Vandaag opent Colruyt een gloednieuwe winkel naast de Comarkt aan de Liersesteenweg in Bouwel. De winkel heeft een oppervlakte van ruim 1.700 m². In de gekoelde versmarkt vinden klanten verse producten zoals groenten en fruit, vis, zuivel, veggie en kant-en-klare maaltijden. Daarnaast is er dagvers brood, een ruim aanbod vers vlees en traiteurgerechten. In het open beenhouwerijatelier staan vijf beenhouwers klaar voor specifieke bestellingen of porties op maat. In totaal telt de winkel 28 medewerkers en 5 beenhouwers. Alle kassa’s zijn uitgerust met ‘easy check-out’, een innovatief kassasysteem met artificiële intelligentie. Klanten kunnen hun boodschappen ook online reserveren via Collect&Go. De winkel voldoet aan de duurzaamheidsnormen van Colruyt Group, met aandacht voor energie-efficiëntie in isolatie, ventilatie, verlichting, koeling en verwarming. Zo wordt warmte van de koeling gerecupereerd, wordt energie opgewekt via zonnepanelen en wordt regenwater hergebruikt voor schoonmaak. Dankzij ledverlichting met sensoren kan tot 30 procent energie worden bespaard.

Infographic: Duurzaamheidsmaatregelen bij Colruyt
  • Vergrote winkelruimte tot 1.035 m2 met ruimer diepvriesassortiment
  • Vernieuwde beenhouwerij met vis- en veggie-assortiment uit de versmarkt
  • 50 traiteurbereidingen ter plaatse en 22 winkelmedewerkers + 3 beenhouwerijmedewerkers
  • Dagvers brood op vernieuwd broodrayon
  • Duurzaamheid: ledverlichting, sensoren, restwarmte recuperatie en regenwatergebruik
  • Parking met 6 fietsbeugels, 2 laadpalen (1 snellader) en 57 plaatsen
  • Online reserveren mogelijk via Collect&Go

Thus de heropening van Colruyt Haacht vormt onderdeel van een bredere evolutie van de Colruyt Group in België met focus op duurzaamheid, klantvriendelijkheid en geïntegreerde winkelformules.

tags: #colruyt #hoboken #verbouwing