Een van de meest iconische gebouwen aan de oevers van de Amstel, met een ontwerp dat dateert uit 1867, is volledig behouden gebleven en ademt nog steeds de oorspronkelijke visie van de oprichter. Amstel Hotel Amsterdam is teruggebracht in haar oude glorie. De oorspronkelijke architectuur is bewaard gebleven en de terugkeer van de acht leeuwen op het dak markeerde de laatste fase van de jarenlange restauratie van het dak en de gevel.
Bij de planning van de restauratie van het Amstel Hotel zijn alle oude gevelbeelden uit het stadsarchief grondig bestudeerd. De terugkeer van de beschermende leeuwen maakte deel uit van het herstelplan. In overleg met de architect is besloten om de leeuwen vanaf het begin te reproduceren volgens traditionele methoden. We vroegen de hulp van alle lokale kinderen tot 12 jaar om een naam te kiezen voor onze Amstel Leeuwen. Omdat we twee verschillende leeuwen hebben, hebben we twee winnende namen gekozen. Mick Ramler (7), onze buurjongen, bedacht de prachtige naam ‘Sammy’. De naam verwijst naar de oprichter van ons hotel Samuel Sarphati, maar ook naar een van zijn knuffelbeesten. Mara (7) sport bij Stichting Only Friends. We willen alle kinderen bedanken voor hun geweldige inzet bij het vinden van de namen voor onze Amstel Leeuwen!
Opgericht door Dr. Samuel Sarphati, een vooraanstaande arts in de 19e eeuw, werd het hotel gecreëerd als een architectonisch monument. Een paleis aan de oevers van de Amstel, dat Amsterdam op de internationale kaart zou zetten. Het hotel is gebouwd in samenwerking met Cornelis Outshoorn, één van de meest vooruitstrevende 19e-eeuwse architecten van Amsterdam, en werd geïnspireerd door enkele van de beroemdste gebouwen van Europa. Het Amstel Hotel is eigendom van Katara Hospitality, een wereldwijd erkende eigenaar, ontwikkelaar en exploitant van horeca. Bij het Amstel Hotel telt er maar één ding: dat de gast terug kan kijken op een heerlijke ervaring. Alleen wanneer u met een glimlach het hotel verlaat, zijn wij tevreden.

Na het aperitief ontvangen wij u graag voor het diner in het Amstel Restaurant, waar we zowel binnen als buiten uiteraard zullen kijken naar het beste plekje aan het water. Het vernieuwde menu combineert hoge kwaliteit met een comfortabele sfeer. In een stad die 750 jaar geschiedenis ademt, vormt het Renaissance Amsterdam Hotel al vijftig jaar een vertrouwde locatie voor reizigers van over de hele wereld. Het was een hotel dat zijn tijd vooruit was: modern in ontwerp, stijlvol in service en een plek waar de internationale jetset zich thuis voelde. In 1993 kwam het hotel onder de vlag van Marriott en werd het onderdeel van Renaissance Hotels. Daarmee brak een nieuw tijdperk aan. Onder de naam Renaissance Amsterdam Hotel werd het een plek waar stijl, comfort en cultuur elkaar ontmoeten.
Vandaag de dag, vijftig jaar later, schrijft het hotel opnieuw geschiedenis. Sinds begin 2022 ondergaat het een grootschalige, volledige renovatie. Van de lobby tot de hotelkamers, van de restaurants tot de meeting & events ruimtes. Eind 2025 is de transformatie compleet. Het resultaat? Het aantal kamers groeit van 400 naar 500, elk ontworpen met oog voor comfort, stijl en duurzaamheid. Materialen zijn met zorg gekozen: natuurlijk, circulair en lokaal waar mogelijk. De architectuur en het interieur ademen moderne elegantie, maar met een knipoog naar het historische karakter van de stad en Nederland.
Een van de meest bijzondere elementen van het Renaissance Amsterdam Hotel blijft behouden én krijgt een prominente rol in de toekomst: de imposante Koepelkerk. Dit historische monument aan de Singel dateert uit de 17e eeuw en vormt al decennia lang een betoverende locatie voor bruiloften, congressen en evenementen. Ook op culinair vlak maakt het hotel grote stappen. Gasten kunnen nu al terecht in twee volledig vernieuwde food & beverage venues: het authentieke bruine café Koepelcafé, een echte ode aan de Amsterdamse cafécultuur, en de stijlvolle lobbybar Specht, waar cocktails en gesprekken samenkomen in een warme, uitnodigende sfeer.
Later dit jaar openen nóg twee bijzondere plekken hun deuren: een rooftop bar met panoramisch uitzicht over de stad en een ambachtelijke bakkerij gecombineerd met een restaurant. Wat het Renaissance Amsterdam Hotel zo bijzonder maakt, is de manier waarop het met de stad meegroeit. Al vijftig jaar is het hotel een spiegel van de tijdgeest, van de glamoureuze jaren ’70 tot de duurzame en designgerichte wereld van vandaag. Tegelijkertijd blijft het trouw aan de waarden waar het ooit mee begon: gastvrijheid, kwaliteit en een warm onthaal.

In het jubileumjaar van zowel de stad als het hotel is dit meer dan symbolisch. Of je nu komt om te overnachten, te vergaderen, te genieten van goed eten of simpelweg om even stil te staan bij het uitzicht over de stad: het vernieuwde Renaissance Amsterdam Hotel nodigt je uit om Amsterdam op een nieuwe manier te beleven. Your room will be ready at 16:00. Come whenever you like, your luggage is safe with us. Quick breakfast: For those with a busy schedule. Quick, simple, and to-go. Breakfast buffet: Take your time and enjoy the view at Canvas (7th floor).
Walking to the Renaissance Amsterdam Hotel
We charge €30 per 24hrs of €5 per uur. Usually there’s enough space for everyone. We don’t take reservations. Non-hotel guests may park for a maximum of 48 hours, unless prior approval is obtained from management. Our rates include VAT en andere belastingen*. Limited Rate (pay now): Dit tarief geeft de beste prijs voor je kamer. Je betaalt het volledige bedrag wanneer je boekt. Flex Rate (pay on arrival or pay now): Dit tarief laat je toe om te wijzigen of te annuleren tot 24 uur voor aankomst.
Je kamer wordt standaard schoongemaakt na elke derde nacht (de vierde dag) van je verblijf. Wil je tussendoor extra schoonmaak? Je kunt een Volkshotelfiets huren, deze kost de eerste dag €15 en alle volgende dagen €10. Ons Wi-Fi-netwerk is snel en vrij toegankelijk. Op de begane grond vind je een gratis flexwerkplek waar Amsterdammers en hotelgasten zij aan zij werken. Voor besloten werkbesprekingen hebben we cabines beschikbaar, geschikt voor 4 tot 8 personen. Je mag een huisdier (max. 2) meenemen, zolang hij/zij kleiner is dan een giraffe. We rekenen een extra toeslag van €20 per verblijf. Huisdieren zijn verboden in de Cabins, Specials en Studio’s. Gebruik je kamer om in te ontspannen, dansen, slapen of filosoferen, maar NIET om in te roken. Rook je toch, of rommel je met het rookalarm?
Als hotelgast kun je gratis gebruik maken van de hottubs en sauna op ons dak, dagelijks geopend van 07:00u-23:00. Op vrijdag- en zaterdagavond verandert ons restaurant Canvas in een dansvloer, als de stemming er goed in zit. De entree is gratis voor deze avonden. Iedereen heeft wat ontspanning nodig van tijd tot tijd. Kom bij ons de zon groeten. Kapster Judith is er elke vrijdag van de namiddag tot de vroege avond. Nekpijn, rugpijn, hoofdpijn, hartpijn, een massage lost alles op. Kneed de stress en pijn eruit. Van live muziek tot tentoonstellingen, van club-avonden tot expo’s - we organiseren het allemaal.
Als we helemaal terugreizen in de tijd naar 1482, bevinden we ons in een veel kleiner en kwetsbaarder Amsterdam. Om de stad te verdedigen, bouwden de burgers een muur met een bosje eromheen en noemden een van de hoofdtorens ‘Het Rondeel’. Dit stond precies waar nu De L’Europe Amsterdam staat. Later, in 1535, breidde de stad uit en verloor de toren zijn oorspronkelijke functie. De volgende 100 jaar bleef de toren intact, maar niet in gebruik. In 1638 werd er een herberg geopend die gedeeltelijk op de fundamenten van het fort was gebouwd. Dit eenvoudige pension sierde later de kant langs de Amstel met een muur versierd met Renaissance flair. Na talrijke sluitingen en verbouwingen werd Het Rondeel heropend op 28 september 1845 in het bezit van Mr. H. J. Wolters. Hij geloofde dat het pension zowel geschikt was voor zakelijke klanten als voor gezinnen.

In 1894 werd Het Rondeel geveild en kwam het in handen van de Hypotheekbank. Hotel de L’Europe was destijds een hotel aan de Prins Hendrikkade. De heer H. Martins, voorheen Managing Director van Hotel de L’Europe aan de Prins Hendrikkade, is nu benoemd tot de nieuwe Managing Director van Hotel de L’Europe in de Nieuwe Doelenstraat. Op 23 september 1896 opende het gebouw voor het eerst zijn deuren als Hotel De L’Europe. In de jaren 1950 opende Hotel De L’Europe haar hart en haar deuren voor Alfred ‘Freddy’ Heineken. Terwijl hij het hotel bezocht, werd hij verliefd op het monumentale gebouw en de verfijnde sfeer. In 1992, na een aantal kleine renovaties, kon het hotel zijn gasten de volgende accommodaties bieden: 100 kamers voorzien van alle moderne gemakken, twee restaurants, een bar, een terras aan de Amstel, verschillende zalen, een fitnesscentrum, een winkel en een businesscentrum.
In 2020 onderging De L’Europe een compleet nieuw ontwerp, met alle moderne luxe, maar met respect voor de rijke geschiedenis. Het doel van het herontwerp was om een tijdloos, klassiek interieur te creëren dat tegelijkertijd vertrouwd aanvoelt. In hetzelfde jaar werd de opening van de creatieve vleugel, ’t Huys, aangekondigd. Stap in onze wereld van luxe gastvrijheid en maak deel uit van ons opmerkelijke verhaal in De L’Europe Amsterdam.

Toekomstige ontwikkelingen en verbonden erfgoed
De geschiedenis van deze panden toont hoe erfgoed en moderne innovatie elkaar kunnen versterken. Het dakornament met leeuwen en de koepelkerk zijn voorbeelden van hoe monumentale elementen worden geïntegreerd in hedendaags ontwerp en gastvrijheid. Door restauratie, herontwerp en heropening blijft Amsterdam een magnetische ontmoetingsplaats voor bewoners en bezoekers, waarbij de historische erfenis samenkomt met eigentijdse luxe en comfort.
| Gebouw | Historische kern | Recente ontwikkeling |
|---|---|---|
| Amstel Hotel | Oorspronkelijke architectuur uit 1867, acht leeuwen op dak | Volledige restauratie, terugkeer van leeuwen |
| Renaissance Amsterdam Hotel | Koepelkerk uit de 17e eeuw | Grootschalige renovatie vanaf 2022, till 2025 voltooid |
| Hotel De L’Europe | Historisch fort langs de Amstel, rondellocaties | Volledig gerenoveerd en herontworpen in recente decennia |
Het Renaissance Amsterdam Hotel blijft een symbool van de stadsgeschiedenis en moderne luxe, met uitbreiding en vernieuwde ruimtes zoals Canvas en Koepelkerk integraal onderdeel van de beleving. Het Volkshotel en andere nabijgelegen panden illustreren hoe Amsterdam door restauratie en evolutie een voortdurend veranderende maar historisch verbonden skyline behoudt.
tags: #dak #van #het #volkshotel