Er zijn egaliseermiddelen op de markt voor cementgebonden dekvloeren en andere voor (gipsgebonden) anhydrietvloeren. Beide typen afwerkvloeren worden op grote schaal toegepast. Zelfs beide in één project en dat is soms lastig door verschillende droogtijden en benodigde egalisatieproducten.
Dit laatste wordt opgelost met de 924 Europlan Hybrid van Forbo Eurocol. Het egaliseermiddel is volgens Eurocol snelafbindend en biedt de snelle droging (een laagdikte van 5 mm in zes uur) van een cementgebonden egalisatie en heeft de krimparme eigenschappen van een gipsgebonden egalisatie. De verwerker kan dus het gehele vloeroppervlak met één product egaliseren.

Belangrijke eigenschappen
- 924 Europlan Hybrid is snelafbindend.
- Het product biedt snelle droging: een laagdikte van 5 mm in zes uur.
- Het combineert de snelle droogtijd van cementgebonden egalisatie met de krimparme eigenschappen van gipsgebonden egalisatie.
- Het voorkomt het zogeheten ettringiet-probleem: volumevergroting bij vochtinwerking en verlies van hechtsterkte krijgt geen kans.
- Het maakt het mogelijk om één product te gebruiken voor verschillende ondergronden binnen hetzelfde project.
Praktische voordelen voor verwerkers
De verwerker kan dus het gehele vloeroppervlak met één product egaliseren. Zelfs beide typen afwerkvloeren worden op grote schaal toegepast. Dit laatste wordt opgelost met de 924 Europlan Hybrid van Forbo Eurocol.
Droogtijd en verwerking
Het egaliseermiddel is volgens Eurocol snelafbindend en biedt de snelle droging (een laagdikte van 5 mm in zes uur) van een cementgebonden egalisatie en heeft de krimparme eigenschappen van een gipsgebonden egalisatie.
Veiligheid tegen ettringiet
Het zogeheten ettringiet - volumevergroting bij vochtinwerking en verlies van hechtsterkte - krijgt met 924 Europlan Hybrid geen kans.
Toepassingsmogelijkheden
De verwerker kan dus het gehele vloeroppervlak met één product egaliseren. Beide typen afwerkvloeren worden op grote schaal toegepast. Zelfs beide in één project en dat is soms lastig door verschillende droogtijden en benodigde egalisatieproducten.
Samenvattende kenmerken (tabel)
| Kenmerk | Omschrijving |
|---|---|
| Snelafbindend | Ja |
| Droogtijd | 5 mm in 6 uur |
| Krimpgedrag | Krimparme eigenschappen (gipsgebonden kenmerken) |
| Bescherming tegen ettringiet | Voorkomt volumevergroting en verlies van hechtsterkte |
| Toepassing | Geschikt voor cementgebonden en anhydriet (gipsgebonden) vloeren |
Er zijn egaliseermiddelen op de markt voor cementgebonden dekvloeren en andere voor (gipsgebonden) anhydrietvloeren. Dit laatste wordt opgelost met de 924 Europlan Hybrid van Forbo Eurocol.