Metalen poten voor eiland en werkblad: montage, vormen en stijlen

Onze onderstellen voor keukeneilanden en werkbladenworden in Frankrijk gemaakt in onze werkplaats in Montpellier en zijn ontworpen om stabiliteit, stevigheid en elegantie te bieden, zelfs met de zwaarste tafelbladen. Ze zijn verkrijgbaar in verschillende vormen - haarspeld, rechthoekig, trapezium, vierkant of rond - en in standaardhoogtes van 90 cm of aanpasbaar en passen zich aan alle projecten aan: centraal keukeneiland, werkblad aan de muur, toonbank of hoge tafel. Onze tafelpoten voor kookeilanden en werkbladen zijn eenvoudig te bevestigen en ontworpen voor intensief dagelijks gebruik. Het past perfect in een keuken met een centraal eiland of wandmeubel en voegt een elegante, discrete en stabiele toets toe.

Vormen en stijlen voor elke keukenstijl

Beschikbare afwerkingen zijn: zwart met fijne structuur, hoogglans wit, donkere matte lak, crème, terracotta, kaki groen en andere RAL-kleuren op aanvraag. De keuze van de vorm geeft je keukenblad of kookeiland al zijn persoonlijkheid. Op Ripaton bieden we een hele reeks tafelpoten in een industriële en eigenzinnige stijl! Of je nu een eettafel, een salontafel, een ronde tafel of zelfs een bureau maakt, op onze site vind je zeker wat je zoekt. Er is echt iets voor elke smaak en elke wens. We bieden bijvoorbeeld pinvormige tafelpoten, vierkante tafelpoten, centrale tafelpoten, trapeziumvormige tafelpoten, x-vormige tafelpoten en zelfs Mikado tafelpoten. Bovendien zijn onze tafelpoten verkrijgbaar in verschillende afwerkingen en maten om aan al je wensen te voldoen.

Het kiezen van een model of vorm kan in eerste instantie ingewikkeld lijken. Stel je dan de stijl voor die je wilt. Of wil je liever een goed zichtbaar model om je inrichting af te bakenen? Laat tot slot je intuïtie en je wensen spreken! Zin in een minimalistisch en tijdloos design? Sommige modellen hebben verstelbare glijders om kleine oneffenheden in de vloer te compenseren.

Specifieke modellen en coating

Afwerking stalen X poot: Deze stalen X tafelpoot is afgewerkt met blanke of donkere poedercoating. De X poot wordt geleverd met doppen om op te staan, hierdoor is er gemakkelijk een stukje vilt onder deze X poten te plakken zodat uw vloer beschermd is tegen krassen. Coating: Er is keuze uit 2 kleuren coating; Blank gecoat blijven de stalen poten een meer industriële staal look houden en zijn beschermd tegen verdere roestvorming en afgeven. Donker gecoat geeft een strak afgewerkt zwart resultaat en beschermt ook tegen roestvorming en afgeven. U kunt tegen meerprijs ook een kleur naar wens kiezen.

Waarom altijd coating? Naast bescherming tegen roestvorming biedt het coaten nog een belangrijk voordeel. Onbehandeld zullen de stalen X poten afgeven wanneer bijvoorbeeld uw broek of andere kleding langs de poten komt, de coating gaat dit tegen.

Hoogte en materiaal

Hoogte: De hoogte van deze X-poot is standaard 72 cm, deze is gemakkelijk enkele centimeters aan te passen door een opvulling te gebruiken tussen de montage plaat van de metalen poot en het blad. Staal: Al onze stalen kruispoten zijn gemaakt van A-Kwaliteit 10x10 cm koker staal van 2 mm dikte, de montageplaat is 3 mm dik. Het monteren van stalen tafelpoten lijkt misschien een lastige klus, maar met de juiste materialen, onderstaand stappenplan en een paar handige tips valt dat best wel mee.

Benodigdheden: Behalve natuurlijk een tafelblad en stalen poten heb je een rolmaat, potlood, boormachine, boortje, schroefbits, schroeven en carrosserieringen nodig.

Stappenplan voor montage

  1. De makkelijkste manier om de poten te monteren is door het blad om te draaien en de poten aan de onderkant te bevestigen.
  2. Meestal wordt een afmeting tussen de 10 en 20 cm vanaf de rand aangehouden. Deze maat is afhankelijk van de ruimte die je tussen de poten over wilt houden voor stoelen of banken. TIP: Meet de breedte van je stoelen op voordat je de poten monteert.
  3. Boor de schroefgaten eerst voor, dat voorkomt dat het blad bij het monteren van de schroeven kan gaan splijten of scheuren. Boor niet te diep, ongeveer 3/4 van de schroeflengte, en gebruik een boortje dat 1-2 mm kleiner is dan de dikte van de schroeven.
  4. Nu de gaten zijn voorgeboord kun je de poten vastschroeven aan het tafelblad. Gebruik hiervoor voldoende dikke schroeven, bij voorkeur 4 tot 5 mm, en plaats een metalen ring tussen de schroef en de stalen poten. Op deze manier trekt de plaat mooi recht op het tafelblad en beschadigdde bovenplaat niet. TIP: Heb je een (vers) massief houten blad dat nog veel zal gaan werken, dan kan het verstandig zijn om de gaten in het metaal wat groter te boren. Op deze manier kan het hout nog werken en zo voorkom je eventuele scheurvorming.
  5. De poten zitten nu stevig gemonteerd aan het blad en de tafel is klaar voor gebruik.

Het alternatief is een metalen plaat monteren op de hoek, die vastgevijsd is aan het tafelblad, en (aan de andere kant van die plaat) vastgevijsd wordt in de poot. In bijlage een voorbeeld in karton. De puntjes zijn waar er gaten moeten geboord worden voor de vijzen. Het vierkant dat ik op het karton geschetst heb, is het formaat van de poot. En hoe dik zou die metalen plaat moeten zijn, 5 mm? De vijzen waarmee de plaat aan de tafelpoten moeten vastgemaakt worden, moeten volledig verzonken zijn in de plaat, zodat ik deze vlak tegen het blad kan monteren. Zoals in de link de stalen montageplaat is een goede oplossing. Even infrezen in het blad zodat die helemaal onzichtbaar is en hij staat als een huis. En het stalen u-profiel dat op diezelfde pagina staat, kan dan eigenlijk mijn 2 stalen verstevigingslatten vervangen? Wat natuurlijk ook een optie is bedenk ik net, is een pen/gat verbinding. Fantic jouw tafel heeft in de breedte een langsregel.

Praktische tips en aanbevelingen

  • Verstelbare glijders kunnen oneffenheden in de vloer compenseren voor een vlakke tafelervaring.
  • Meet de breedte van de stoelen zodat er voldoende ruimte tussen poten en stoel blijft.
  • Gebruik doppen en vilt om krassen op de vloer te voorkomen bij het plaatsen van de poten.
  • Bij massieve houten bladen is het handig om gaten wat groter te boren zodat het hout kan werken zonder scheurvorming.
Infographic over montage stappen en mogelijke vormen van poten

Montage video: Kopse poten bevestigen met houtdraadbouten

Toepassingen en varianten

Onze poten passen zich aan allerlei projecttypes aan: centraal keukeneiland, wandmontage, toonbank of hoge tafel. Ze leveren een moderne, industriële en toch discrete uitstraling, waardoor het geheel er strak en stabiel uitziet.

Diagram van poten in verschillende vormen toegepast op een eiland

Samenvatting van belangrijke kenmerken

  • Vormen: haarspeld, rechthoekig, trapezium, vierkant, rond, X-poot en Mikado-stijl
  • Hoogtes: standaard 90 cm of aanpasbaar
  • Materialen: staal 10x10 cm koker, wand- en montagematerialen van 3 mm/2 mm
  • Coating: blank of donker, keuze uit meerdere kleuren en RAL-opties
  • Montage: eenvoudige bevestiging, pedagogische stappen, voorzorgsmaatregelen tegen schade aan blad en vloer

tags: #metalen #poten #voor #eiland #keukenblad