Comprehensive gids: tuin bestrating in Nijkerk leggen en kosten

Wilt u uw tuin laten bestraten? Of wilt u een poging wagen om het straatwerk zelf aan te leggen? Dan wilt u ook graag weten wat de kosten hiervan zullen zijn. Bij hoveniersbedrijf de Hovenier-Gigant vind u alle informatie over de kosten van het bestraten van uw tuin. U wilt een strak betegelde voor of achtertuin bij uw nieuwbouw of bestaande woning zodat u nauwelijks tot geen onderhoud meer heeft? Dat kan. Op deze pagina vindt u alles over een volledige nieuwe tuinbestrating, de kosten per m2 en de werkwijze voor het laten bestraten van uw oude of nieuwe tuin.

Welke materialen komen vaak voor bij tuinbestrating?

Bestraten of herbestraten van uw oprit, terras, of tuin kan met verschillende materialen. De meest voorkomende materialen die gebruikt worden bij een tuinbestrating of herbestrating zijn:

  • Grindtegels
  • Klinkers
  • Betontegels
  • Keramische tegels aanleg

Wat kost het bestraten van je tuin?

Wilt u uw tuin bestraten? Dan kost dit gemiddeld genomen rond de €40 per m2. Dit bedrag is inclusief de bestrating en de aanleg door de stratenmaker. De kosten heeft u grotendeels zelf in de hand, omdat u de keuze heeft om dure tegels of goedkope tegels te laten aanleggen. Lees hieronder ons kostenoverzicht van de gemiddelde prijzen per soort van het bestraten van uw tuin.

Gemiddelde prijzen per soort bestrating

Soort productGemiddelde prijzen
Stenenbestrating€14 tot €60 per m2
Grind/Split als bestrating€9 tot €10 per m2
Klinkers€12 tot €18 per m2
Ophogen tuin€5 tot €12 per m3
Opsluitbanden€5 tot €9 per meter

De ondergrond is ook van groot belang. Zo kan de bestrating in cement gelegd worden maar ook op vlak opvulzand. Of het nu gaat om een klein stukje of een grote tuin, de Hovenier-Gigant is de partij als u redelijk goedkoop uit wilt zijn. Lees hier het overzicht van de kosten voor het bestraten van de tuin.

Tussentijds overzicht van kosten

OnderdeelPrijs
Stratenmaker€25 - €35 per uur
Bestraten€15 - €55 per m2
Ophoog- en zand€40 - €60 per 1 m3
Opsluitbanden€2 - €4 per meter

Deze bedragen zijn gemiddelden voor een tuinbestrating van rond de 30 m2. Nu u een redelijke schatting kunt maken wilt u uiteraard ook de exacte kosten weten voor het bestraten van uw tuin. Door een vrijblijvende hovenier offerte aan te vragen kunnen wij u exact vertellen hoeveel het bestratingsproject bij u gaat kosten. Wij adviseren u ook bij andere hoveniersbedrijven een offerte aan te vragen. Op deze manier stelt u zichzelf in de gelegenheid prijzen en voorwaarden met elkaar te vergelijken.

Kosten per vierkante meter en verschillende soorten tegels

De prijs van een bestrating wordt in de meeste gevallen per m2 berekend maar kan ook uiteenlopen. Zo kan er al bestraat worden vanaf €10 per m2 maar ook vanaf €60 per m2. De kostprijs is geheel afhankelijk van uw eigen wensen en materiaalkeuze. Hieronder ziet u een goed overzicht van de gemiddelde all-in prijs van de meest voorkomende sierbestrating die gelegd kan worden.

Soort stenenGemiddelde prijzen per m2
Koppelstones€10 - €20
Betonbestrating€10 - €30
Flagstones€20 - €35
Waaltjes€25 - €40
Natuursteen€25 - €55

Herbestrating van oud straatwerk: Als uw huidige oude bestrating is verzakt dan is het laten herbestraten van uw tuin, terras, of oprit echt iets dat uitgevoerd moet worden door een hovenier of stratenmaker. Hieronder vindt u de prijsinformatie van een herbestrating per m2 of per uur.

KeuzePrijs
Tuintegels€12 - €45 per m2
Kosten stratenmaker€10 - € per m2
Verwijderen oude tegels€15 per m2
Afvoeren oude tegels€20 - €35 per uur

Welke keuze bepaalt de prijs van de herbestrating? Er zijn meerdere keuzes: tuin leeghalen, soort tegels, ophogen van de tuin. Het leeghalen van de tuin kan aanzienlijk besparen als u zelf helpt. Diverse tegels variëren in prijs: beton-, baking- en natuursteentegels hebben elk hun eigen prijsklassen.

Welke factoren beïnvloeden de totale kosten?

De uiteindelijke kosten hangen af van onder andere de oppervlakte, het legverband, de ondergrond, bereikbaarheid en of er oud straatwerk verwijderd moet worden. Een stabiele ondergrond en een juiste afwatering zijn cruciaal om verzakkingen te voorkomen. Extra afwerking zoals opsluitbanden, randen of speciale patronen verhoogt de kosten maar levert een netter resultaat op.

Stappenplan voor zelf aanleggen

  1. Tuinschets maken en meten hoeveel tegels nodig zijn, met 20% snijverlies als marge.
  2. Kiezen voor het juiste legverband en budgetbewuste materiaalkeuze.
  3. Uitgraven, zandbed aanbrengen en egaliseren, opsluitbanden plaatsen.
  4. Tegels leggen met het gewenste patroon en voegen vullen met voegzand.
  5. Voorraden, opruimen en nawerk controleren.

Is het deelnemen aan deze klus te groot of ontbreekt tijd? Dan kunt u terecht bij de vakmensen van de Hovenier-Gigant. Zij nemen de aanleg van oprit, terras of tuinbestrating professioneel voor u uit handen. De bestrating kan perfect worden afgestemd op de uitstraling van uw huis en uw leefmomenten.

Tips en aandachtspunten

  • Impregneren van de tuintegels verlengt de levensduur en maakt onderhoud makkelijker.
  • Ventilatie en drainage zijn essentieel bij het ontwerpen van opritten en terrassen.
  • Legverbanden beïnvloeden zowel de esthetiek als de stevigheid; kies een verband dat bij het gebruik past.
  • Ophogen van de tuin met ophoogzand zorgt voor betere draagkracht en minder verzakkingen.
  • Bij ontwerp is het handig piketpaaltjes te gebruiken om de gewenste vorm en afmetingen te markeren.

Tot slot: vraag meerdere offertes aan zodat u prijzen, voorwaarden en planning kunt vergelijken. Een vakman uit Nijkerk kan u helpen met advies en uitvoering, en kan u begeleiden bij het kiezen van sierbestrating die esthetiek combineert met onderhoudsgemak.

Infographic: Kostenoverzicht tuinbestrating per m2 en type

Hoe leg je zelf bestrating aan? | Stappenplan | Tuinplezier

tags: #tuin #bestrating #nijkerk