Het Delftse winkelbedrijf Van Uffelen Mode gaat verder met elf van de twaalf vestigingen van de failliete Schijndelse modeketen HoutBrox. Alleen met de verhuurder van het winkelpand in Hoofddorp is geen overeenstemming bereikt. Van Uffelen nam de winkels vorige maand over van het Limburgse Berden Mode en Wonen die de andere winkels van HoutBrox nieuw leven inblazen.
Overzicht van de overname en herpositionering
De HoutBrox-winkels in Eindhoven, Helmond, Breda en Waalwijk gaan verder onder de naam Van Uffelen. Failliet HoutBrox en zusterbedrijf Duthler werden in april failliet verklaard, samen met moederbedrijf Brova. Twaalf filialen van HoutBrox, met in totaal een kleine honderd werknemers, werden eind vorige maand doorverkocht aan Van Uffelen. Elf daarvan gaan nu verder onder de naam van de nieuwe eigenaar, die zelf zestien winkels heeft in Noord- en Zuid-Holland en Gelderland.
“Ik zie goede kansen voor de winkels”, zei directeur Pieter Cox van Van Uffelen Mode. “Onze formules passen naadloos op elkaar.” De naamswijziging van de betreffende vestigingen wordt in de loop van augustus doorgevoerd.
Achtergrond van de overname
Het Limburgse familiebedrijf Berden Mode & Wonen nam samen met het Belgische Shopinvest de failliete boedel over van het Brabantse bedrijf. Weken hebben ze moeten wachten op de opening van de Modezaak in Assen. Sergio Padt en Hans Nijland verrichtten donderdag de feestelijke heropening van Van Uffelen Mode in Assen. In 1945 startte de heer van Uffelen zijn eerste dames- en herenmodezaak in hartje Delft.
Zo’n 70 jaar later zijn er 42 winkels verspreid door heel het land. Van Uffelen heeft een uitgebreid assortiment dames- en herenmode in onze winkels. De winkels in Gorinchem, Leerdam, Rijswijk en Utrecht beschikken ook over een uitgebreid assortiment kinderkleding. Met een breed scala aan merken en stijlen is er voor ieder wat wils. Kenmerkend voor Van Uffelen is de persoonlijke aandacht en de ruime expertise van haar ervaren personeel.
Nieuwe ontwikkelingen rondom winkelpanden en winkelaanbod
RetailPress Release: Wereldhave versterkt modeaanbod Middenwaard met Van Uffelen Mode. Wereldhave heeft een huurovereenkomst gesloten met Van Uffelen Mode voor winkelcentrum Middenwaard in Heerhugowaard. Met de komst van de Nederlandse modeketen wordt het modeaanbod in het centrum verder uitgebreid en versterkt. Van Uffelen Mode vestigt zich in de modestraat van het centrum in een winkelruimte van ca. 700 m².
Overzicht: winkelovernames van Van Uffelen door de jaren heen laat zien hoe de groep via overnames groeit. Na de recente overname van vier winkels van Kooistra Kleding en de introductie van het nieuwe retailconcept ‘Markt’, zet Van Uffelen opnieuw in op groei via overnames. Die strategie is echter niet nieuw: het familiebedrijf bouwde de afgelopen jaren gestaag aan zijn winkelbestand door bestaande modemerken en formules over te nemen.
Strategie en integratie van formules
“Onze formules passen naadloos op elkaar”, aldus Pieter Cox. De naamswijziging van de betrokken vestigingen wordt in augustus doorgevoerd. Van Uffelen introduceert ook een nieuw retailmerk met overname van winkels, zoals eerder gebeurde met vier winkels van Kooistra Kleding en de introductie van het concept ‘Markt’. Een belangrijke stap in de groeistrategie is de overname van winkels van failliete merken en franchisenemers, wat de aanwezigheid van Van Uffelen verder verstevigt.
Verkoop en expansie in Friesland en elders
In augustus nam Van Uffelen vier winkels van het failliete modehuis Duetz over. Recent kwamen daar drie winkels bij van een failliete franchisenemer van Esprit. Uit het faillissementsverslag blijkt dat Van Uffelen de curator 36.000 euro heeft betaald voor de drie winkels. Het moederbedrijf Naura is gegroeid tot een retail specialist in Nederland, België en Duitsland met ongeveer honderd winkels. Uit een podcast met RTL blijkt dat Van Uffelen winstgevend is maar nog 15 miljoen euro coronasteun moet terugbetalen, wat investeringen in nieuwe winkels kan beperken.

- Elf van twaalf winkels van HoutBrox verder onder Van Uffelen-naam
- Hoofddorp-pand nog geen akkoord met verhuurder
- Assen-heropening en expansie via overnames blijven kernpunten
- Naura Group als moederbedrijf blijft groeiend via omnichannel en overnames
Belangrijkste feiten op een rij
- Overname van elf HoutBrox-winkels door Van Uffelen
- Faillietverklaring HoutBrox, Duthler en Brova in april
- Nieuwe naamgeving en integratie van winkels in Noord- en Zuid-Holland en Gelderland
- Openingen en verbouwingen gepland in augustus en september
tags: #van #uffelen #mode #verbouwing #op