De voorbereidingen voor een flinke verbouwing van Albert Heijn Puttershoek aan de Pieter Repelaerstraat 63 zijn in volle gang. Klanten merken daar pas echt iets van op dinsdag 20 januari, wanneer de supermarkt om 17.00 uur tijdelijk sluit. De heropening staat gepland op maandag 2 februari om 14.00 uur. Tijdens de verbouwing kunnen klanten terecht bij andere supermarkten in het dorp en de Hoeksche Waard.
Ruimer en verser: ruimer gevoel en betere indeling
Ruimer en meer vers Een deel van de kantoorruimte wordt bij de winkel getrokken. Hoewel dit geen enorme uitbreiding in meters is, zal de winkel straks ruimer aanvoelen dankzij een slimme, nieuwe indeling waarbij hoeken beter worden benut. De extra ruimte is vooral zichtbaar op het versplein: het aanbod aan verspakketten verviervoudigt en er komt meer keuze in tapas en borrelhapjes. Ook de assortimenten vlees, vis, kip en vega(n) worden uitgebreid.
In de hal verschijnt bovendien een nieuwe bloemen- en plantenafdeling, met naast bloemen ook kunstbloemen, wenskaarten, potten en vazen.

Modern én gemoedelijk
Albert Heijn Puttershoek is sinds twee jaar in handen van de broers Dennis en Rob Groen, die ook franchisenemers zijn van de Albert Heijn-winkels in Almkerk en Strijen. “Die nemen we vanzelfsprekend mee in de vernieuwde winkel. Vanaf 2 februari kunnen klanten kennismaken met een moderne, ruimere supermarkt waar het gemoedelijk blijft, zoals vanouds.”
Elke avond op de hoogte van het laatste nieuws uit de Hoeksche Waard? Schrijf je dan hier in voor onze gratis nieuwsbrief.
Renovatiegeschiedenis en achtergrond
Januari 2018 is K_Dekker kleinbouw begonnen aan deze intensieve renovatie. De voormalige Blokker is omgebouwd en uitgebreid aan de voor- en achterzijde, daarbij is het gehele dak vernieuwd en verhoogd. Hierin komt het nieuwe magazijn met expeditie ruimte. Heet hangijzer was de planning. Het magazijn en de nieuwe winkelvloer moesten exact op 3 maart casco klaar zijn. “En geen dag later.” Van 3 tot 13 maart ging de supermarkt dicht: in die periode zou een enorme ploeg bouwvakkers van Albert Heijn de winkel helemaal conform de eisen van AH inrichten. Open? Die keiharde deadline was feitelijk een race tegen de klok.
Eind november kreeg werkvoorbereider Marianne Gieling de eerste tekeningen onder ogen. “Dankzij de coöperatieve houding van werkelijk alle betrokkenen verliep de verbouwing toch heel soepel.” Dat beaamt Van Vuure. “Afspraken werden nagekomen, er was gestructureerd overleg - ik heb er geen minuut slecht van geslapen.”
Tijdens de bouw van het nieuwe magazijn en de uitbreiding van het parkeerterrein bleef de winkel ook gewoon open. Voor de ploeg van K_Dekker zit het werk er nog niet op. Aan de gevel, het nieuwe dak en de verbouwing van het aanpalende kantorencomplex wordt nog hard gewerkt. “De houten en zinken gevel heeft een natuurlijke uitstraling en past prachtig bij het kustdorp. Bijzonder is dat de houten geveldelen blind bevestigd worden; ze worden als het ware in elkaar geklikt. Een Belgische methode die ‘Free Willy’ wordt genoemd: met wat fantasie zie je dat er steeds een walvis in de staart van een andere walvis bijt.”
Ter inspiratie voor toekomstige projecten: ten behoeve van de totale renovatie van de AH Callantsoog (ook uitgevoerd door K_Dekker) heeft K_Dekker tevens het naastgelegen parkeerterrein uitgebreid van 55 naar 90 parkeerplaatsen en opnieuw ingericht. De nieuwe Albert Heijn-winkel in Tilburg aan het Piusplein is na de verbouwing nog duurzamer. De winkel in Tilburg bespaart meer energie door het afdekken van de schuine, lage koelingen. Daarbij is bij de verbouwing ruim 70% van de inventaris en ruim 60% van de materialen zoals vloeren, wanden en het plafond hergebruikt.
Alle eigen winkels CO2-neutraal
De verbouwing in Tilburg is een voorbeeld van hoe Albert Heijn winkels vanaf nu gaat verbouwen. “De duurzame weg is de weg naar de toekomst. In 2025 willen we dat alle eigen winkels volledig CO2-neutraal zijn. Daarom zijn we continu op zoek naar nieuwe bouwtechnieken die ervoor zorgen dat we zuinig omgaan met energie. De verbouwing van de winkel in Tilburg laat zien dat we goed op weg zijn om onze ambities voor energiebesparing en CO2-reductie waar te maken”, aldus Rob Heesen, directeur foodservice en concepten bij Albert Heijn.
tags: #albert #heijn #lichtenvoorde #verbouwing