Renovatie en wegwerkzaamheden rondom Zutphen: N314 en Baankstraat in beeld

Van 25 mei tot en met 24 juli 2026 zijn er werkzaamheden in de Baankstraat. De Baankstraat wordt afgesloten vanaf de kruising Baankstraat / de Teuge tot en met Baankstraat 44. De waterleiding en elektrakabels worden vernieuwd. Met borden geven we een omleiding aan. Voetgangers kunnen wel gebruik maken van de stoep en aanwonenden kunnen met de fiets hun huis bereiken.

De provincie voert daarnaast werkzaamheden uit aan de N314. De weg is in de periode 20 april tot en met juli 2026 afgesloten voor doorgaand verkeer van Hummelo naar Zutphen (en andersom). In fasen is de weg wel beschikbaar voor bestemmingsverkeer: 20 april tot en met 10 mei 2026 - Fase 1: Rondweg Hummelo; 11 mei tot en met 7 juni 2026 - Fase 2: Bebouwde kom Toldijk; 8 juni tot en met 28 juni 2026 - Fase 3: Bebouwde kom Baak; 28 juni tot en met 31 juli 2026 - Fase 4: ziekenhuisomgeving, inclusief op- en afritten en het industrieterrein Revelhorst.

Omleidingen en bereikbaarheid

Doorgaand verkeer voor de N314 wordt omgeleid via de N330 en de N316. De omleidingsroutes worden aangegeven met borden langs de weg. Woningen en bedrijven blijven zo veel mogelijk via de weg bereikbaar. Te voet en per (brom)fiets blijven de woningen en bedrijven altijd bereikbaar. En ook voor hulpdiensten blijft de weg altijd bereikbaar. Fietsers kunnen gebruik blijven maken van het fietspad of worden ter plekke langs de werkzaamheden geleid. Gebruik de officiële omleidingsroutes - vermijd sluiproutes!

Infographic met omleidingsroutes langs N314

Veiligheid en leefomgeving

De provincie roept weggebruikers op om geen sluiproutes te gebruiken. Sluipverkeer zorgt voor onveiligheid en overlast in woonwijken en het buitengebied. Woonstraten en gemeentelijke buitenwegen zijn niet ingericht voor grote verkeersstromen. Extra verkeer vergroot het risico op ongelukken, vooral waar kinderen spelen of fietsen. Door de officiële omleidingsroutes te volgen, zorgen we samen voor veiligheid, doorstroming en minder overlast voor bewoners en fietsers.

Gedurende de werkzaamheden blijft het advies: houd rekening met extra reistijd, reis buiten de spits of werk thuis als dat kan. De werkzaamheden aan de N314 verlopen volgens planning. Er zijn in het verleden fasen afgerond, en momenteel bevindt men zich in fase 4 rondom Gelre ziekenhuis Zutphen en bedrijventerrein Revelhorst.

Kaart met fasen en omleidingsroutes N314

Renovatie en toekomstbeeld van de bruggen

Met trots delen we onze betrokkenheid bij het project ‘Engineering en uitvoeringsbegeleiding groot onderhoud hefbrug Zutphen’. In opdracht van ProRail werken wij aan het ontwerp, aanbesteding en realisatie van de renovatie van de spoorhefbrug over de IJssel in Zutphen. De Hefbrug IJssel bij Zutphen overspant de rivier de IJssel en maakt deel uit van de spoorlijn Arnhem-Zutphen. Het bewegingswerk en de besturing van de brug worden vervangen en de brug wordt voorzien van CE-markering. Hiervoor gaat IMPAKT Ingenieursbureau engineering (DO-niveau) uitvoeren en een E&C-contract opstellen. Vervolgens ondersteunen we ProRail bij de aanbesteding. Daarna gaat IMPAKT Ingenieursbureau de uitvoeringsbegeleiding uitvoeren tijdens de realisatie van het werk.

De brug bij de Zuster Meyboomstraat in Zutphen wordt tijdelijk opengesteld tijdens de drukste momenten van de dag. De Provincie Gelderland werkt van 29 juni tot en met 31 juli aan de N314. Door afsluitingen en omleidingen rondom Gelre ziekenhuizen Zutphen en industrieterrein De Revelhorst is het op de omleidingsroutes extra druk. Dit leidt regelmatig tot files, ongemak en langere reistijden. Om de verkeersdruk tijdens de spits te verminderen, stelt de gemeente Zutphen de brug bij de Zuster Meyboomstraat tijdelijk open van 7.00 tot 9.00 uur en van 16.00 tot 18.00 uur. Tijdens deze momenten bekeuren de boas en politie hier niet. Daarnaast heeft de gemeente signalen ontvangen dat de omleidingsborden niet overal duidelijk genoeg zijn. De provincie gaat daarom de bebording verbeteren.

Ontwerp en uitvoering van de Oude IJsselbrug in Zutphen

Acties en maatregelen tijdens de uitvoering

  1. De werkzaamheden zijn volledig binnen planning gerealiseerd evenals de vooraf beschreven EMVI beloften. Het ontwerp-, productie- en uitvoeringstraject hebben vanaf opdrachtdatum slechts 10 maanden in beslag genomen.
  2. Er zijn veel maatregelen getroffen om fietsers en voetgangers ten alle tijden doorgang te geven over de brug.
  3. Een boogbrug met een eigen breedte van 8 meter en hier aan vast een uitkragend fietspad van 6,5 meter. Dit impliceert uitdagingen die men heeft opgelost in de uitvoering.
  4. Vanwege betrokkenheid en inzet vanuit de bewoners uit Zutphen is een evenement opgezet waarbij burgers hebben bijgedragen in het conserveren van de brugconstructie.

In opdracht van de gemeente Zutphen hebben we het ontwerp gemaakt voor de renovatie en verbreding van de Oude IJsselbrug in de Hanzestad. Het huidige exemplaar is al de achtste versie van de brug en heeft een kleurrijke geschiedenis. Het nieuwe ontwerp voor de fiets- en voetgangersbrug is modern en respecteert tegelijkertijd de historie. De brug krijgt een glazen balustrade die voetgangers een vrij uitzicht geeft over de IJssel. De landing van de brug op de IJsselkade is ontworpen als eindpunt met een belangrijke connectie met water. Vanaf twee uitkijkpunten heb je een prachtig uitzicht over de IJssel; tussen het fiets- en wandelpad loopt een bank met historische teksten en ’s avonds schenen golven van licht langs de brug dankzij perforaties in de bank.

Verlichte houten-achtige bank langs de Oude IJsselbrug met waterzicht

N314: wat er gedaan is en wat eraan komt

Update werkzaamheden N314: De werkzaamheden aan de N314 tussen Hummelo en Zutphen verlopen volgens planning. Let op: ernstige verkeershinder tijdens fase 4. Van maandag 29 juni tot en met vrijdag 31 juli 2026 werken we aan de N314 ter hoogte van het Gelre ziekenhuis Zutphen en bedrijventerrein Revelhorst. De N314, inclusief de op- en afritten in het werkgebied, is afgesloten voor doorgaand verkeer. Tijdens deze laatste fase van de werkzaamheden verwachten we ernstige verkeershinder in en rondom Zutphen. Houd rekening met extra reistijd en drukte op omliggende wegen.

Kaart van omleidingsroutes langs Gelre ziekenhuis en Revelhorst

Reis anders als dat kan: werk thuis, reis buiten de spits, pak vaker de fiets, reis met het openbaar vervoer, of combineer ritten. Gelre ziekenhuis Zutphen blijft bereikbaar voor patiënten, bezoekers, medewerkers en hulpdiensten. Verkeer vanuit de zuidzijde krijgt tijdelijk een extra aansluiting op de N314 Rondweg Warnsveld. Verkeer vanuit de noordzijde kan via alternatieve routes naar het ziekenhuis. Openbaar vervoer rijdt in fase 4 via een aangepaste route langs Revelhorst en de Verlengde Ooyerhoekseweg met een tijdelijke bushalte bij het Gelre ziekenhuis. Fietsers volgen een omleidingsroute langs het ziekenhuis; de N314 en het fietspad dichtbij zijn afgesloten.

Situatiebeeld omleidingsroutes en bushalte bij Gelre ziekenhuis

Observaties en toekomstgerichte inzichten

Bij de afronding van alle fasen is er veel aandacht geweest voor de veiligheid van fietsers en voetgangers. De projecten blijven zich richten op de vermindering van overlast en verbetering van verkeersveiligheid. De Omgevingsapp biedt actuele informatie over voortgang, wegafsluitingen en omleidingen; scan de QR-code en volg het project N314 Hummelo - Zutphen.

Samenvatting van belangrijke data

  • Baankstraat: 25 mei - 24 juli 2026; afsluiting vanaf kruising Baankstraat / de Teuge tot Baankstraat 44; waterleiding en elektra vernieuwd; voetgangers en bewoners bereikbaar.
  • N314 fasen: 20 april - 10 mei 2026 (Fase 1 Rondweg Hummelo), 11 mei - 7 juni 2026 (Fase 2 Toldijk), 8 juni - 28 juni 2026 (Fase 3 Baak), 28 juni - 31 juli 2026 (Fase 4 ziekenhuisomgeving Revelhorst).
  • Omleidingen: Doorgaand verkeer via N330/N316; openbaar vervoer en fietsconstructies aangepast in fase 4.
  • Eigenlijk doel: verbeteren van asfalt, bruggen, verlichting, geleiderails en verkeersborden langs de N314.

tags: #brug #zutphen #renovatie