Schutting laten plaatsen in Huissen: kosten, mogelijkheden en praktische tips

Wilt u graag meer privacy en veiligheid in uw tuin creëren? Een schutting laten plaatsen is dan onmisbaar. Met een schutting wordt uw tuin met kwaliteit schuttingmateriaal omheind én wordt het aanzicht van uw tuin versterkt. Schutting Service kan schuttingen in diverse materialen op maat maken en plaatsen, zodat er altijd een oplossing is die bij uw wensen past. Of u nu kiest voor een natuurlijke houten uitstraling, een strakke beton schutting of een combinatie van hout en beton, de juiste keuze levert u jarenlang plezier op.

Materialen en eigenschappen: hout, beton en hout-beton combinaties

Om de natuurlijke uitstraling van uw tuin te behouden, is een houten schutting de perfecte keuze. Een houten schutting geeft een warme sfeer en smelt door de natuurlijke eigenschappen samen met de rest van uw tuin. Houten schuttingen zijn bovendien erg duurzaam en zo goed als onderhoudsarm. Grenen en vuren zijn de meest gebruikte naaldhoutsoorten in Nederland; grenen heeft een gele lichte kleur met fijne nerven, terwijl vurenhout licht van kleur is met weinig noesten. Douglas hout heeft een rode-roze kleur en is extreem weerbestendig; onbehandeld vergrijst het maar behoudt zijn sterkte tegen extreme buien en insectenplagen. Nobifix schuttingen leveren lange levensduur en onderhoudsvriendelijke eigenschappen dankzij Europese naaldhoutbewerking en innovatieve technologieën; een Nobifix houten schutting gaat minimaal 25 jaar mee en is milieuvriendelijk en redelijk geprijsd in vergelijking met hardhout of beton.

Een beton schutting is een uitstekend alternatief voor een gemetselde muur en geeft een moderne stijl aan uw tuin. Schutting Service kan beton bewerken in diverse motieven en afwerkingen, zoals rotsmotief. Betonschuttingen zijn zeer onderhoudsarm en bestand tegen insecten en schimmelvorming. Een hout-beton combinatieschutting biedt een unieke samensmelting van beton onderstel en houten schuttingplaten, wat zorgt voor extra stevigheid en minder onderhoudsbehoefte. De onderplaat voorkomt houtrot en verlengt de levensduur aanzienlijk.

Kostenoverzicht en prijsverwachting voor 2026

Voor een houten schutting rekent u doorgaans op circa €40 tot €130 per meter aan materiaal, afhankelijk van het type hout. Geïmpregneerd grenen is de voordeligste optie; hardhout ligt hoger in prijs. Laat u de schutting plaatsen, komen montagekosten gemiddeld uit op €35 tot €75 per meter. Een hout-beton schutting kost meestal vanaf circa €69 per meter (excl. montage) en gaat langer mee vanwege de onderplaat en betonpalen. Douglas schuttingen kosten over het algemeen €90 tot €120 per scherm (180x180 cm). Voor een complete oplossing inclusief montage kan de prijs voor een 20 meter lange schutting variëren tussen circa €1.100 en €2.600 afhankelijk van het gekozen materiaal en type schutting.

De totale kosten hangen af van meerdere factoren: type hout of materiaal, aantal planken per scherm (15, 17 of 19), hoogte (standaard 180 cm), palenkeuze (houten palen of betonpalen met onderplaat), het aantal hoeken en deuren, en of u de schutting zelf plaatst of uitbesteedt aan een vakspecialist. Een standaard schutting van 20 meter kan, bij zelf plaatsen en geimpregneerd grenen, rond de €1.100 aan materiaal kosten; bij Douglas of hardhout loopt het totaal omhoog tot circa €1.300 tot €2.600. Montage zonder zelf plaatsen scheelt aanzienlijk; laat u plaatsen dan komt er doorgaans €700 tot €1.500 extra bij.

Kosten per situatie en handige vuistregels

  1. Geïmpregneerd grenen is de meest voordelige keuze met circa €50 tot €150 per meter inclusief montage in veel offertes.
  2. Hardhout (zoals bangkirai) biedt lange levensduur maar hogere prijzen, gemiddeld €100 tot €200 per meter inclusief montage.
  3. Kunststof en composiet vallen qua prijs vaak tussen hout en hardhout in, met ongeveer €100 tot €200 per meter.
  4. Natuurlijke opties zoals wilgentenen, bamboematten of klimop zijn goedkoper per meter, maar vereisen onderhoud en hebben een brede prijsvork.

Pflichten, regels en vergunningen: in de meeste gevallen mag u in de achtertuin tot 2 meter hoog plaatsen zonder vergunning. Voor de voorzijde van het huis of een hoekwoning gelden strengere regels en kan 1 meter toestemming vereisen. Check altijd de lokale regels en overleg met buren wanneer de schutting op erfgrens komt te staan; dit kan ook kostenbesparend zijn doordat kosten gedeeld kunnen worden.

Montage en praktische uitvoering

De montage is vaak de grootste kostenpost wanneer u een schutting laat plaatsen. Zelf plaatsen bespaart gemiddeld 50% aan montagekosten. Als u kiest voor montage via een vakman, reken op circa €15 tot €20 per meter als onderdeel van een gedetailleerde offerte; intekenende offertes rekenen dit meestal al mee. Voor een makkelijke bouw zijn standaard stappen de volgende: plan de plaatsing, graaf de palen in betonnen mortel of snelbeton, monteer de panelen of planken, werk af met paalkappen en eventueel een afdeklat, en ruim de werkplek op. Bij houten palen geldt extra aandacht voor waterpas plaatsen en juiste bevestiging met RvS schroeven. Bij betonpalen met onderplaat wordt de schutting langer mee en is onderhoud aanzienlijk minder.

Het kiezen van de juiste palen en het type bevestiging heeft invloed op zowel prijs als stevigheid. Geïmpregneerde houten palen zijn de voordeligste optie; betonpalen zijn duurder maar onderhoudsarm en verlengen de levensduur aanzienlijk. Voor een doorgang kun je extra kosten voor een deur of poort verwachten. Verlaag de totale kosten door gezamenlijk met buren te plaatsen, omdat een erfafscheiding vaak samen geplaatst kan worden en zo de kosten verlaagt.

Praktische tips en stappenplan

  • Check regels en overleg met buren voor erfgrens en gezamenlijke plaatsing.
  • Kies een hovenier of schuttingbouwer en vraag gratis offertes aan om prijzen, planning en keurmerken te vergelijken.
  • Bereid de plek voor: verwijder oude schuttingdelen, maak de bodem vlak en klaar voor palen, doe indien nodig zand of grondwerk.
  • Meet nauwkeurig hoeveel meter schutting u nodig heeft; bereken per meter en houd rekening met hoekwensen en poorttoegang.
  • Overweeg gaasschermen voor klimplanten en een begroeiing voor extra privacy en groenbeleving.

Onze aanbevelingen voor Huissen

Bij Kuiper Schuttingen en Van Beek houtbouw vindt u uitgebreide opties voor Huissen: uiteenlopende houtsoorten zoals douglas, grenen, vuren en hardhout, plus betonpalen en speciale opties zoals tralies, gaas of lage schuttingen. Online configurator en offertes helpen bij direct inzicht in prijzen en mogelijkheden. Voor volledige maatwerk met meerdere hoeken of doorgangen kunt u altijd een offerte aanvragen. Alle schuttingen worden waterpas geplaatst en afgestemd op uw erfgrens; de vakmensen zorgen voor een nette afwerking en ontzorgen u van begin tot eind.

Infographic met kostenstructuur schuttingen per materiaal (hout, hout-beton, beton) en montage

Samengevatte prijstabel (indicatief)

Type schuttingPrijs materiaal per meterMontage per meterLevensduur
Geïmpregneerd grenen€50 - €150€15 - €2010 - 15 jaar
Douglas€90 - €120 per scherm (180x180)€15 - €2010+ jaar
Hardhout€100 - €200€15 - €2015 - 25 jaar
Hout-betonVanaf €69€35 - €75Langdurig, onderhoudsarm

Wilt u direct een offerte ontvangen? Gebruik dan de schutting configurator of vraag vrijblijvend offertes aan. Als u wilt, kunnen onze medewerkers met u meedenken over materiaalkeuzes, kleurbetonopties en extra features zoals extra brede deuren of gaas voor klimplanten. Wees gerust: wij plaatsen alle schuttingen waterpas, zowel horizontaal als verticaal, en langs de erfgrens voor een nette en duurzame afscheiding.

tags: #schutting #laten #plaatsen #huissen