Het Voegafdichtprofiel Verticaal Zwart zorgt voor een waterdichte afsluiting van de verticale naden tussen je HPL platen. Het wordt achter de gevelplaten geplaatst en voorkomt dat water de achterliggende constructie bereikt. Dankzij de opstaande randen die platgedrukt worden bij het vastschroeven van de platen, sluit het profiel naadloos aan. Zo voorkom je lekkages en waterschade. Het profiel heeft een lengte van 100 m¹ en is verkrijgbaar in breedtes van 36 of 45 mm. incl. btw (Excl. excl. btw (Excl. Boven € 2.000,- (incl.
Hier lees je de ervaringen van andere klanten met dit product. Hun feedback helpt je om een goed beeld te krijgen van de kwaliteit en het gebruiksgemak. Heb je zelf ervaring met dit product? Laat dan vooral een review achter, zo help je anderen met jouw mening en dragen we samen bij aan een nog beter aanbod. Hier vind je antwoorden op de meest gestelde vragen over dit product.

Monteren van kunststof gevelbekleding, zoals HPL of Trespa, is eenvoudig mits je rekening houdt met ventilatie en afdichting. Het proces begint met een goede voorbereiding: als je gevelbekleding horizontaal toepast wordt het regelwerk verticaal aangebracht met een ruimte van ongeveer 20 mm; nog beter is een ruimte van circa 36 mm, vooral bij zuid-gericht zonlicht. De verticale gevelbekleding wordt bevestigd op een dubbel regelwerk. Leg de gevelbekleding vlak op de grond, horizontaal. Voorkeur is dat de gevelbekleding ondersteund wordt door stophout zodat contact met natte ondergrond beperkt blijft.
Monteer een waterdichte damp-open folie, zodat regenwater niet in de constructie dringt maar de gevel wel damp-open blijft voor ventilatie. Vervolgens bevestig je (pan)latten van 22x50 mm of 22x63 mm. De hart op hart afstand tussen de latten is 30 cm. De onderkant van de latten moet niet op de grond bevestigd worden, zodat regenwater geen opstap maakt en zodat er achterruimte ontstaat voor ventilatie van onder naar boven.
First worden de basisprofielen geplaatst en daarna de kunststof gevelbekleding. Als optie kun je een ventilatieprofiel plaatsen dat voorkomt dat ongedierte in de constructie binnendringt. Het startprofiel wordt waterpas geplaatst, en je begint met het plaatsen van het eerste paneel aan de onderzijde van het regelwerk. Alle basisprofielen zijn gemonteerd voordat je gevelbekleding monteert. Het eerste paneel komt tegen het regelwerk en wordt vastgezet; het volgende paneel schuif je in het gemonteerde paneel en het valt erbovenop.

Bij verticale montage van de gevelbekleding werk je van links naar rechts: het eerste paneel wordt in het basisprofiel geplaatst en bevestigd aan het regelwerk; het volgende paneel wordt tegen de eerste bevestigd. Nadat alle gevelbekleding gemonteerd is, kun je de hoeken afwerken met verschillende profielen. Na de montage kun je de kunststof panelen schoonmaken met een sopje en een zachte spons. Een omrandingsprofiel dient als onderrand bij verticale montage en kan op meerdere plaatsen toegepast worden. De voordelen van een omrandingsprofiel versus een eindprofiel zijn lagere prijs en minder ruimte-inname; de nadelen zijn echter dat de montage lastiger kan zijn omdat het een deel is en de bovenzijde er niet af kan. De voornaamste storingen zijn gaten in het profiel, en het materiaal is dunner wat de verwerking beïnvloedt. Monteer omrandingsprofiel over de volle lengte op het onderliggende houten regelwerk, gebruik RVS schroeven met platte kop.
Tip: Het omrandingsprofiel is niet bedoeld als steunstrip! Laat de gevelpanelen tijdens het monteren niet steunen op het omrandingsprofiel. Bij gevelbekleding met HPL of Trespa platen is afdichting cruciaal: een slechte afdichting kan leiden tot vochtproblemen, houtrot of tocht. EPDM Band (EPDM-tape of EPDM-strook) is een flexibele afdichtingsstrook die gevelconstructies waterdicht en weerbestendig maakt.

EPDM Band is waterdicht, weerbestendig, duurzaam en UV-bestendig, met eenvoudige montage. Het correct aanbrengen van EPDM Band is cruciaal voor langdurige afdichting. Zorg voor een schone en droge ondergrond, meet en snijd de juiste lengte en breedte, en kies de bevestigingsmethode: zelfklevend of verlijmd. Zelfklevende EPDM Band is ideaal voor snelle montage: verwijder beschermfolie en druk de band stevig aan. Voor niet-zelfklevende banen breng je EPDM-lijm aan en laat deze licht kleverig worden voordat je de band bevestigt. Overlaps moeten minimaal 2 à 3 cm bedragen en verlijmd worden voor een naadloze aansluiting. Na het aanbrengen controleer je hechting en afdichting, vooral rond randen en overlappen. Bonus tip: voor schroeven kun je kleine EPDM-stukjes rond bevestigingspunten plaatsen.

Colordeck profielen spelen een belangrijke rol in een strakke en duurzame kunststof gevel. De juiste profielen zorgen voor ventilatie, voorkomen inwatering en geven de gevel een nette afwerking. Profielen vormen het montage- en afwerkingsgedeelte van de gevel. Als je twijfelt welk profiel je moet gebruiken, vraag een kant-en-klare lijst aan. De profielen zijn leverbaar in bijpassende kleuren of folies, en de minimale lengtes en afstanden zijn belangrijk.
De voorbereiding begint wanneer de gevelbekleding aankomt: controleer de levering en zet de panelen op een vlakke, horizontale ondergrond met voldoende ondersteuning. Begin met regelwerk; de minimale dikte is 20 mm en de breedte minstens 48 mm. Het regelwerk wordt op h.o.h. 300 mm gemonteerd, met de eerste regels vanaf de hoek op maximaal 200 mm. Ventilatieprofiel wordt tussen liggers en staanders gemonteerd. Voor verticale en horizontale bevestiging worden verschillende startprofielen gebruikt. Aan de bovenzijde van de gevelpanelen bevinden zich sleufgaten voor los-vast bevestiging. Verbindingsprofielen verbinden panelen die niet lang genoeg zijn. Finishing touches bestaan uit twee soorten afwerkprofielen: buitenhoek- en eindprofiel; en verbindingsprofielen voor verbindingen tussen panelen.

Aluminium profielen bieden een sterke, lichte en professionele oplossing voor bevestiging van gevelbekleding. Ze kunnen op maat gemaakt worden zodat ze perfect passen bij jouw bouwproject en zorgen voor een strakke afwerking. Diverse profielen zoals hoekprofielen, Z-profielen en Omega-profielen hebben hun eigen toepassingen, vooral bij hoeken, schuin oppervlakken of zware bekleding. De op maat gemaakte profielen zorgen voor een optimale pasvorm en een professionele afwerking.
- Controleer levering en opslag van gevelpanelen; zorg voor horizontale opslag en voldoende ondersteuning.
- Maak regelwerk volgens specificaties (min. 20 mm dikte, min. 48 mm breedte, regelwerk op h.o.h. 300 mm).
- Installeer ventilatieprofiel tussen liggers en staanders; begin met startprofiel en zet eerste paneel vast.
- Monteer panelen van links naar rechts (verticaal) of van onder naar boven (horizontaal), met passende bevestigingsschroeven.
- Werk hoeken af met buitenhoek-, eind- en verbindingsprofielen; controleer en reinig panelen na montage.
- Behandel en onderhoud gevelbekleding volgens richtlijnen; gebruik EPDM Band waar nodig voor afdichting.

CE-markering en toepassingen
CE-markering van het bouwproduct geeft informatie over prestatie op essentiële kenmerken voor de toepassing. VinyPlus gevelpanelen zijn voorzien van een geharmoniseerde norm EN 13245-2. De CE-markering toont aan dat het product is getest volgens Europese normen. Toepassingen omvatten woningbouw, utiliteitsbouw, houtskeletbouw en recreatiebouw, zowel horizontaal, verticaal als diagonaal. De rabatdelen mogen uitsluitend horizontaal gemonteerd worden.
Onderhoud en opslag
De VinyPlus gevelpanelen zijn onderhoudsarm en kunnen schoongemaakt worden met emmer water en zachte zeep of met de VinyPlus reiniger. Gebruik geen oplosmiddelen of schurende middelen. Bewaar panelen binnen en horizontaal op een vlakke ondergrond; bij opslag onder 5 graden Celsius neem maatregelen zoals verwarmde opslag. Beschermfolie na montage verwijderen voor controle van het oppervlak.

Samenvatting van aanbevelingen voor montage en afdichting
- Zorg voor voldoende ventilatie en een juiste ruimte tussen gevelbekleding en constructie (min. 20 mm horizontaal; dubbel regelwerk bij verticale montage).
- Gebruik juiste startprofielen en verbindingsprofielen, en werk van hoek naar binnen bij montage.
- Gebruik EPDM Band voor waterdichte afdichting langs voegen en bevestigingspunten.
- Kies aluminium profielen voor stevige en nette afwerking met op maat gemaakte opties.
HOW TO | Keralit gevelbekleding monteren (horizontaal)
tags: #voegafdichtprofiel #voor #gevelpanelen